



Archive for augusztus, 2013
Más néven tört búza! Magas a rost-és E-vitamin tartalma! Az E-vitamin segít semlegesíteni a szervezetben felgyülemlett káros hatású szabad gyököket. Különösen fontos szerepet játszik a sejtfalak jó állapotban tartásában, illetve a bőr, az idegek, az izmok, a vörösvérsejtek, a vérkeringés és a szívműködés egészségének megőrzésében.
Hozzávalók
- 1 csésze forró víz,
- 1 tsk. méhpollen,
- 1 tsk nyers kurkuma,
- 1/2 ek. friss citromlé Teljes cikk »
Egészségügyi szempontból két leggyakoribb fajtája a leghasznosabb: a kerti és az orvosi zsálya. Mindkettőt használhatod izzadás ellen, illetve emésztőrendszeri panaszokra. Napos időben szedjük a levelét.
Használhatjuk görcsök, mirigybántalmak, végtagreszketés, májműködéssel összefüggő betegségek, puffadás, gyomor- és bélbántalmak, hasmenés megszüntetésére, fogínysorvadás ecsetelésére. Teljes cikk »
Virágzás idején a teljes növényt, később csak a leveleit gyűjtjük. Használhatjuk menstruációs zavarok, alhasi fájdalmak, fehérfolyás, idegesség, gyomor-, bél-, és hólyagbántalmak, nemi szervek gyulladása, fertőzésekor, klimaxos rosszullétek esetén.
Dél- és Kelet-Európából származik. A virágzás kezdetén nyílásukban szedik fészkes virágzatát, de ennél értékesebbek a fészekből kiszedett nyelves karima- vagy sugárvirágok. Nyáron június-július hónapban gyűjtik. A körömvirág illóolajat (mentont, izomentont, karvont, terpinént), karotinoidokat, flavonoidokat, szaponinokat, szabad triterpéneket (faradiolt, taraxaszterolt), poliszacharidokat tartalmaz. Teljes cikk »
A csipkebogyó tartalmazza a legtöbb C-vitamint az összes vad és kerti gyümölcs közül.
Tea recept
Egy púpozott evőkanálnyi csipkebogyó szárítmányt,
- 5 dl hideg vízben 1-2 órán keresztül áztatjuk, majd felmelegítjük és leszűrjük. Mindkét esetben langyosítva, kb. 35-40 °C-on használjuk fel. Mézzel édesítve, nem csak kiváló élvezeti tea, hanem immunerősítő, a meghűléses időszakok kiváló gyógyszere is.
A csipkebogyó tea pozitív hatásai
